Najlepszy żel na Twoją kontuzję: Żele chłodzące do pomocy w łagodzeniu bólu mięśniJeśli kiedykolwiek nadwerężyłeś mięśnie lub naciągnąłeś coś podczas ćwiczeń, wiesz jak bardzo może to boleć. To dlatego, że kiedy przepracujesz mięśnie, doświadczają one czegoś, co nazywa się mikrourazem. Jest to sytuacja, w której włókna wewnątrz mięśnia są rozdarte, a w samym mięśniu występuje krwawienie. To jest bolesne i często czuje się jak koń charley. Aby pomóc w tym całym bólu, znaleźliśmy kilka najlepszych żeli do następnego treningu, aby złagodzić bóle. Są one sformułowane z określonymi składnikami, które mogą łagodzić obolałe mięśnie, zmniejszać stan zapalny i przyspieszać czas regeneracji po ćwiczeniach. Są one dostępne w różnych smakach w zależności od Twoich upodobań, a także zapachów. Oto nasze najlepsze wybory.

Czego szukać w żelach chłodzących

  • Środki łagodzące - Istnieją pewne składniki, które mogą pomóc zmniejszyć ból związany z napięciem mięśni. Należą do nich aloes, mentol, eukaliptus, arnika i olejek z mięty pieprzowej.
  • Składniki przeciwzapalne - Ten rodzaj składników jest przydatny do zmniejszenia wszelkich obrzęków lub stanów zapalnych, które mogą być związane z Twoim urazem. Dobrymi przykładami są kurkuma i imbir.
  • Witamina B6 - Ta witamina jest przydatna do przyspieszenia czasu regeneracji po ćwiczeniach i zapobiegania przyszłym urazom.
  • Witamina C - Kolejna przydatna witamina, która może pomóc Twojemu organizmowi w uzdrowieniu po ćwiczeniach.

Blue Lemongrass Orchid Recovery Gel

Blue Lemongrass Orchid Recovery Gel został wyprodukowany przez firmę Sportea i jest przeznaczony do regeneracji po treningach i każdym innym rodzaju ćwiczeń, które obciążają mięśnie. Jest wzbogacony o aloes i mentol, które są znane z właściwości przeciwzapalnych. Posiada również witaminę B6 i witaminę C oraz inne składniki odżywcze, które sprzyjają szybkiej regeneracji. Ten żel chłodzący jest pachnący trawą cytrynową i orchideą, więc otrzymasz kojący aromat podczas chłodzenia mięśni. Blue Lemongrass Orchid Recovery Gel znajduje się w wygodnej wyciskanej tubie, która ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości. Możesz go stosować na nogi, ręce lub inne części ciała, które odczuwają napięcie mięśniowe po ćwiczeniach.

Sportea Cooling Therapy Recovery Gel

Sportea Cooling Therapy Recovery Gel został zaprojektowany, aby pomóc ukoić i schłodzić mięśnie po wyczerpującym treningu. Posiada kurkumę i mentol, które znane są z właściwości przeciwzapalnych. Posiada również witaminę B6 i witaminę C, wraz z innymi składnikami odżywczymi, które sprzyjają szybkiej regeneracji. Ten żel chłodzący jest pachnący miętą pieprzową, więc otrzymasz orzeźwiający aromat podczas chłodzenia mięśni. Sportea Cooling Therapy Recovery Gel dostarczany jest w wygodnej wyciskanej tubie, która ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości. Możesz go stosować na nogi, ręce lub inne części ciała, które odczuwają napięcie mięśniowe po wysiłku fizycznym.

Care By Muscles Recovery Gel

Care By Muscles Recovery Gel został wyprodukowany przez firmę Thrive i został zaprojektowany, aby pomóc ukoić i zmniejszyć ból w mięśniach, które są napięte. Ten chłodzący żel jest wzbogacony o aloes, olejek z drzewa herbacianego i eukaliptus. Są to składniki, które są znane z właściwości przeciwzapalnych. Ten żel chłodzący ma również witaminę B6 i witaminę C, wraz z innymi składnikami odżywczymi, które promują szybki powrót do zdrowia. Care By Muscles Recovery Gel jest dostarczany w wygodnej wyciskanej tubie, która ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości. Możesz go stosować na nogi, ręce lub inne części ciała, które odczuwają napięcie mięśniowe po ćwiczeniach.

Biofreeze żel przeciwbólowy

Biofreeze Pain Relieving Gel jest wykonany przez firmę Biofreeze, która specjalizuje się w produktach przeciwbólowych. Ten żel przeciwbólowy został zaprojektowany, aby pomóc ukoić i złagodzić ból mięśni po forsownym treningu. Posiada mentol, olejek z mięty pieprzowej i salicylan metylu, które są znane z właściwości przeciwzapalnych. Posiada również witaminę B6 i witaminę C oraz inne składniki odżywcze, które sprzyjają szybkiej regeneracji. Żel przeciwbólowy Biofreeze znajduje się w małym pojemniku, który ułatwia dozowanie odpowiedniej ilości. Można go stosować na nogi, ręce lub inne części ciała, które odczuwają napięcie mięśniowe po ćwiczeniach.

Zastosowanie

  • Zawsze nakładaj żel chłodzący po tym jak ćwiczyłeś. Powinieneś to zrobić nawet wtedy, gdy nie czujesz żadnego bólu.
  • Aby prawidłowo zastosować żel chłodzący, najpierw musisz umyć obszar ciała, na którym występuje bolesność mięśni. Osusz go, a następnie nałóż żel.
  • Gdy żel chłodzący został zastosowany, upewnij się, że umieścić na parę czystych skarpet, a następnie odpocząć i zrelaksować się. Powinieneś pozwolić żelu chłodzącego zrobić swoją pracę.
  • Pamiętaj, że te żele chłodzące są przeznaczone do łagodzenia i uśmierzania bólu. Nie wyleczą one Twojego napięcia mięśniowego, ale sprawią, że będzie ono bardziej znośne podczas gdy Twoje mięśnie będą się leczyć.